Zamówienia telefoniczne: 791 994 566 | E-mail: sklep@eplexi.pl

Pasma świetlne

Podstawową funkcją produktów z tej kategorii jest doświetlenie wnętrza pomieszczeń. Światło wpadające przez dach jest znacznie bardziej efektywne niż to, które dociera przez okna. Dodatkowo wyroby te charakteryzują się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną dzięki komorowej budowie płyt poliwęglanowych.

Taki typ „okien dachowych” świetnie nadaje się do zastosowania w przypadku sal gimnastycznych, hal produkcyjnych, targowych czy przemysłowych. Dodatkowo pasma świetlne mogą być wyposażone w klapy oddymiające (umożliwiające odprowadzanie dymu podczas pożaru) lub klapy przewietrzające (służące do wentylacji pomieszczeń).

Produkty

Dostępny
1,00 PLN

Wykonanie


Pasma świetlne montowane są na podstawach stanowiących wyniesienie ponad połać dachu. Podstawy te wykonuje się z blachy stalowej ocynkowanej, którą dodatkowo można pomalować na dowolny kolor z palety RAL w celu zwiększenia stopnia zabezpieczenia antykorozyjnego czy dopasowania do kolorystyki budynku. Podstawy tego typu wymagają ocieplenia (np. warstwą wełny mineralnej, izolacyjną pianką poliuretanową, styropianem lub innym materiałem termoizolacyjnym) a także zabezpieczenia przed wpływem czynników atmosferycznych (np. papą termozgrzewalną albo folią PCW).

Wypełnieniem pasm świetlnych są najczęściej płyty z poliwęglanu komorowego (umieszczone w konstrukcji z profili aluminiowych, które również można malować na dowolny kolor) o odpowiednio dobranej grubości, aby zapewnić wymaganą sztywności i przenikalność cieplną.

Etap wykończenia świetlików dachowych to wykonanie obróbek blacharsko-dekarskich.


Rodzaje pasm świetlnych i świetlików


Świetliki dachowe mogą mieć różne rozmieszczenie, a także rozmiary. Te dostępne w naszej ofercie powstają zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem klienta. Materiały, z których są produkowane posiadają atesty i aprobaty. I tak wyróżnić możemy:

  • pasma łukowe
  • pasma trójkątne
  • pasma świetlne kalenicowe
  • pasma świetlne połaciowe
  • pasma świetlne połaciowe łączone w kalenicy (gąsienicowe)